Kryesore » 2012 » December » 13 » Grimi me penel, tendencat glamour te dimrit 2013
3:21 PM
Grimi me penel, tendencat glamour te dimrit 2013
I dashur dhe i urryer, vija ne sy kthehet ne mode me zgjedhje shume origjinale. Look prej bad girl qe merr ndonje theks retro nga vija bon ton. Kthehet fuqishem me must te sezoneve, peneli nje grim me konture te erret, vija magnetike dhe shikim joshes. Nje tendence shume interesante per grimin e syve qe vjen ne sfilatat e dimrit te 2013, te cilat kane sjell nje evergreen shume te cmuar nga femrat. Beauty trend i ri kerkon shume precizion dhe nje dore qe nuk dridhet dhe me fantazi, nga e zeza tek bluja, me maje lart ose poshte, make-up artistet jane argetuar duke duke sjelle zgjidhje te reja. Tendencat jane te shumta. Per te aplikuar bukur penelin nuk mjafton vetem nje dore precize por duhet te shihni dhe karakteristikat e syrit tuaj. Per sy te medhenj shkon shume mire nje vije e shpeshte, por ne rast se syte jane te vegjel do tju duhej te benit nje vije te holle. Edhe zgjedhja e penelit mund te jete praktik ose jo, nje penel shume i holle eshte i mire nese deshironi te aplikoni nje vije te holle, ndersa ai me i trashe eshte me praktik per te realizuar nje vije me te plote.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

cellpadding=
div style=