Kryesore » 2012 » December » 12 » Luftoni rrudhat duke fjetur
3:59 AM
Luftoni rrudhat duke fjetur
Gjumi mund te jete nje nder aleatet tone me te mire kunder rrudhave, sepse ndersa ne flejme...substancat reagojne!Nuk do te ishte e mrekullueshme nese do te shkonim per te fjetur dhe kur te zgjoheshim do te shihnim rrudhat do te ishin zhdukur? Ne fakt do te ishte shume e thjeshte, por eshte e sigurt qe gjate nates eshte momenti me i mire per te luftuar shenjat e plakjes, e rendesishme eshte te keni aleatet e duhur.
1- Retinoli- stimulon prodhimin e kolagjenit, duke ndihmuar lekuren te qendroje e shtrire dhe eleminon rrudhat e vogla. Ka shume produkte te shumta bukurie qe mund tju ndihmojne keshtuqe nuk do ta keni te veshtire per ta gjetur.
2- Uji- eshte gjithmone nje nder aleatet me te mire persa i perket lekures. Gjate nates epiderma jone humbet sasi te madhe te ujit, ja perse eshte e rendesishme jo vetem te pini uje, por edhe te ushqeni lekuren me kremra me princip hidratues shume te forte.
3- Vitamina C- eshte nje vitamine e fuqishme qe i ben mire lekures dhe te gjithe trupit, favorizon mbrojtjen dhe prdhimin e kolagjenit.
4- Caji jeshil ose i kuq- ekstratet e cajit jane nder antioksiduesit me te forte qe mbrojne lekuren nga stresi dhe nga ndotja. Ideale eshte te perdoret ne mbremje sepse lekura eshte me pak e ekspozuar ndaj radikaleve te lira.
5- Peptidet- rinovimi qelizor ndodh gjate mbremjes dhe te perdoresh peptide ndihmone kete tendence. Eshte mire te perdorni nje krem me baze peptidesh ne mbremje edhe per faktin qe eshte i rende per tu perdorur poshte grimit.
6-Vaji i Jojobes- Ky vaj eshte me te vertet ushqyes i cili eshte i veshtire per tu thithur sepse eshte shume oleoz dhe i rende gjate dites. per me teper gjate nates
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.5/2

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

cellpadding=
div style=