Kryesore » 2012 » December » 7 » Si te grimojme vetullat
11:26 PM
Si te grimojme vetullat
Si te trukojme vetullat per te pasur nje shikim sensual? Gjeja e pare qe duhet te nenvizoni eshte se vetullat duhet te jene a me natyrale. Te mesosh te grimosh ne perfeksion ato, eshte sekreti per te pasur nje shikim te rafinuar por mbi te gjitha per te mbuluar paregullsite ose per ti sistemuar format. Vetullat me ne mode jane ato natyrale, tetrukuar lehte dhe shume te dendura.
Vetulla perfekte si ti trukojme
Gjeja e pare qe duhet theksuar eshte se vetullat jane me te vertet te rendesishme per fytyren dhe per mimiken. Nuk ekziston nje grim perfekt nese vetullat kane nje forme jo te bukur. Per te theksuar sa me shume ngjyren mund te perdorni nje laps per te rregulluar formen e gabuar. Vizatoni me majen e nje lapsi mbushni vetullen, mos harroni qe grimi ne kete zone duhet te sa me natyral
Format me te mira per vetulla perfekte
Te ridizenjosh vetullat eshte shumed zbavitese, edhe pse mund te zgjidhni mes shume formash te ndryshme. Vetullat duhet te jene natyrale duke ndjekur format origjinale, eshte shume e gabuar ti holloni shume sidomos ne pjesen afer syrit. Gjithmone ne mode modeli si krahe zogu, i cili tregon nje cep per nga jashte, dhe vetullat e zgjatura jane gjithashtu ne mode, por me nje kusht qe te jene te zgjatura.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/2

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

cellpadding=
div style=