Kryesore » Entries archive
Si te beni floket kacurrala me shkumen?
Per te bere floket me shkumen , si fillim duhet te blini nje shkume te mire per to.Duhet te gjeni marken qe ben per floket tuaj, me perberjen e duhur.
 Mbasi ti keni lare floket ( por kesaj rradhe nuk duhet te perdorni balsamin ) , krihini dhe thajini mire me peshqirin. Ne kete pike aplikonin shkumen ( sipas gjatesise se flokeve tuaj) , duke u perqendruar vecanerisht tek majat dhe tek gjatesia. ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.08.2012

Nëse i lani flokët me birrë, pasi t’i keni larë me shampon, ato do të bëhen më të buta dhe më të shndritshme.Proteina nga birra plotëson plasaritjet më të vogla të flokëve dhe kështu lëkura bëhet më e njomë dhe më mirë e reflekton dritën (dhe për këtë arsye shndrit).Thuhet se birra përmban proteina të cilat ndihmojnë në forcimin dhe rritjen e flokut.Pasi t’i lani flokët me birrë, bëjeni të njëjtën gjë edhe disa herë, por me ujë, me qëllim që ta largoni aromën e pak ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.08.2012

Nuk keni degjuar ndonjehere te flitet per manikyrin magnetik?Nuk keni degjuar ndonjehere te flitet per manikyrin magnetik? Behet fjale per tendencen e re te kesaj vere, qe do i pelqej shume vajzave , qe i pelqen shume te keni nje stil gjithmone unik dhe shume origjinal. Manikyri magnetik eshte perbere nga disa pjese te te vogla metalike qe mund te perdorni per te krijuar dizenjo unike dhe efekte vertet origjinale.Fale nje "magneti" ne fakt, perpara se manikyri te thahet, ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.07.2012

Këtë vit femrat do i kushtojnë rëndësi më të madhe thonjve dhe trajtimit të tyre. Do të ketë larmishmëri ngjyrash dhe formash. Ngjyrat e ndezura dhe ato "nudo” do të preferohen tepër. Detajet dhe dizenjot nuk do mungojnë.Kushtojini edhe ju vëmëndjen e duhur thonjve tuaj, në mënyrë që duart tuaja të jenë perfekte për çdo rast.Këtë vit femrat do i kushtojnë rëndësi më të madhe thonjve dhe trajtimit të tyre. Do të ketë larmishmëri ngjyrash dhe formash. Ngjyra ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.07.2012

Me ardhjen e veres do ju pelqente te hapni ngjyren e flokeve per ti dhene nje efekt sa me natyrale dhe ne mode?Me ardhjen e veres do ju pelqente te hapni ngjyren e flokeve per ti dhene nje efekt sa me natyrale dhe ne mode? Nuk do te jete shume e veshtire , sepse ne ditet e sotme ekzistojne disa metoda per te patur floke me refleks me te hapur dhe shume natyral.Ky lloj efekti eshte me shume ne mode dhe padyshim ai i flokeve me ngjyre si te hapura nga dielli, qe arrihet me m ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 04.23.2012

Pastrimi është pjesa thelbësore e kujdesit të lëkurës.Përveçse do t’i largojë pisllëkun dhe vajrat nga epiderma, lëkura më lehtë do të absorbojë të gjithë materiet ushqyese të cilat i aplikoni pas pastrimit.
Kur vëni losione ose qumësht për trup, më së miri është ta pastroni lëkurën para se t’i aplikoni që lëkura të absorbojë të gjithë materiet ushqyese nga losionet.
 Megjithatë, nuk janë të gjitha mjetet për pastrim të njëjta. Mjetet për pastrim të fyty ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 04.23.2012

« 1 2 3

cellpadding=