Kryesore » Entries archive
Nëse dëshironi një lëkurë të pastër dhe me ngjyrë të ndezur ( ngjyrë natyrale) ju mund ti gjeni ato që duhen për të përgatitur këtë maskë në kuzhinën tuaj.Kjo maskë është shumë e mirë dhe për rinovimin e lëkurës. Gjithashtu është shumë ushqyese dhe pas aplikimit të saj, fytyra juaj duket më e shëndetshme.

Maska me mjaltë, qumësht dhe miell tërshëre përveç avantazheve që ndikojnë drejtpërdrejtë në mirëmbajtjen e lëkurës, ka dhe avantazhe të tjera që luajnë një rol ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 06.12.2012

Vetitë e dobishme të rozmarinës
Rozmarina është përdorur në aromaterapi për të rritur ndjeshmërinë e shqisave dhe për të nxitur kujtesën.
Përgatitja e rozmarinës

Merrni një tufë rozmarinë të freskët dhe shkëputni gjethet. Gjethet e rozmarinës futini në një tas qelqi i cili brenda ka një gjysmë filxhani me vaj. Mbushni një tenxhere dhe e vendosni në sobë me temperaturë mesatare.Sipër tenxheres me ujë vendosni tasin e qelqit ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 06.03.2012

Rrudhat janë kryesisht gjurmë të moshës. Njerëzit do të dëshironin të mos i kishin. Operacioni plastik është një alternativë për heqjen e tyre, por shumë nuk duan – për arsye të ndryshme etike a financiare, por edhe sepse i druhen thikës.Tani një trajtim i ri me ndërhyrje fare të vogël duket premtues. Procedura përfshin doza shumë të sakta nxehtësie mes shtresave të lëkurës. Dhe mjekët thonë se dëmi që kjo lloj nxehtësie mendohet se mund të shkaktojë. në fakt prodhon një ef ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.31.2012

Fytyra e yndyrshme mund te jete nje problem i vertet per bukurine dhe shendetin e fytyres. Kush e vuan do te shikoj qe problemet do te shtohen ne vere : lekura do te duket me e shkelqyeshme dhe ne dukje e piset.
 Shpesh ato qe kane te bejne me nje fytyre te yndyrshme , ka dhe probleme te tjera te lidhura, si pucra dhe pika te zeza. Perballe jo perfeksionizmit ose shkelqimit te fytyres do te tentojne te lyhen ose te lahen shume: me mire mos abuzoni me lekur ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.30.2012

Moschino pergatitet te hedhi ne treg parfumin e ri: Pink Bouquet, nje arome me nota tipike verore, me agrume dhe lule te ndryshme te bashkuara ne kete flakon. Parfumi eshte i pergaritur nga Moschino dhe krijuara nga Olivier Pescheux; parfumi eshte shume i fresket per kete vere . Perberjet e saj jane : limoni jeshil, luleshtrydhe dhe ananas; ne te eshte e perfshire gjelsominio dhe petalet e trendafilave etj.Kjo linje eshte ne disa flakone 30,50,100 ml ajo pemban gjithasht ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.30.2012

Thonjte jane problemi i shume femrave, por si te kujdesemi per to nese nuk i kemi mjaft te forte?Perberje me limon dhe vaj: Merrni nje tas dhe vendosni dy luge vaj ulliri dhe nje luge leng limoni, përziejini mire dhe me pas fusni thonjte. Lereni qe te veproje per disa minuta . Perseriteni kete metode per te pakten 10 dite.
Krem forcues te bere vete: Merrni nje krem baze ne farmaci dhe me pas shtojini nje luge me vaj ulliri, 15 pika vaj ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.30.2012

Perdorimi gjate nates i preparateve te vecanta kozmetike qe ka per qellim te ushqej dhe te riperterije qelizat, siguron rezultate te shkelqyera ne mirembajtjen dhe trajtimin e lekures.Gjate gjumit te nates funksionet e organizmit pesojne ndryshime. Gjate kesaj kohe pushon se vepruari ndikimi i jashtem i stresit, muskujt bien ne qetesi dhe intensifikohet procesi i riperteritjes se qelizave.Perdorimi gjate nates i preparateve te vecanta kozmetike qe ka per qellim te ushq ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.28.2012

Ekziston nje menyre natyrale per te pergatitur lekuren nga dielli.
Vaji I karrotes per te forcuar mbrojtjen e lekures.
Karrotat te bejne te bukur dhe I japin faqeve ngjyren roze. Ju ndoshta I dini ato theniet e vjetra . Por a e din ju qe kjo rrenje ka ngjyre te bukur portokalli dhe eshte shume idelae te pergatisesh trupin ne diell? Eshte shume e thjeshte qe ta perdoresh ne jeten e perditshme, vaji I karrotave eshte aletai ideal.Duhet ta cmoni k ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.24.2012

Nese e doni shume cajin, prandaj mos harroni te mos hidhni bustinat e cajit...Perdorimi i bustinave te cajit eshte mbase ajo me e njohura. Jane te njohura ne fakt disa cilesi te mira te perberjes. Mund te perdorim dhe fltrat e vjeter ( qe jane pra te thate), per te bere nje maske bukurie relaksuese bukurie. Do te mjaftonte vetem te fusim filtrat ne uje te ngrohte per tu perdorur si nje baze per shtrirjen e lekures. Ndoshta edhe per te ulur te enjturen e syve te lodhura, ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.24.2012

Mjalti është produkt i cili përdoret në kozmetikë që në kohën e Kleopatrës. Sot shumë shkencëtarë kanë konstatuar se mjalti është antioksidant i rëndësishëm.Ai luan rol të madh në mbrojtjen e lëkurës nga rezet UV dhe ndihmon në regjenerimin e saj. Mjalti nuk e irriton lëkurën prandaj është shumë i mirë të përdorët në kozmetikë.Nëse dëshironi ta ndjeni në lëkurën tuaj veprimin e pazëvendësueshëm të tij, ju sugjerojmë që atë ta përgatisni në kushtet e shtëpisë në njërën prej ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.22.2012

Një ndër aksesorët që ndihmojnë në një pamje të bukur dhe elegante të femrave është edhe buzëkuqi.
Buzëkuqi i kuq është një nga armët joshëse që femrat dinë ta përdorin më së miri. S’ka rëndësi nëse jemi në verë apo në dimër, ngjyra e kuqe është gjithnjë në modë.Këtë e kanë ditur mjaft mirë femrat e famshme të së kaluarës si Marilyn Monroe.E kuqja tregon hijeshi edhe sensualitet. Ky është një element mjaft në modë dhe që shkon me çdo veshje.
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.19.2012

Floket e dobet duken se jane me te thjeshta per tu trajtuar, sesa ato qe kane me shume volum.Per kujdesin e flokeve te dobet dhe delikat eshte e rendesishme , dhe kalon nga zgjedhja e produkteve qe duhet te jene te pershtatshem per flokun. Si fillim duhet te ti jepni volum flokut, dhe eshte shume e kote te perdorni llak ose xhel agresiv, sepse do te arrini te kunderten duke e dobesuar flokun tuaj sa me shume . Me mire merrini gjerat me qetesi , duke ndjekur disa k ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.18.2012

Ky krem është tepër i fortë për lëkurë të duarve, të cilave nuk u nevojitet eksfolicacioni, andaj mos e përdorni kremin e shputave në duar.Lëkura mjaft e trashë e shputave kërkon preparat i cili do ta bëjë intensivisht më të buta dhe do t’i kontribuojë eksfoliacionit të vazhdueshëm të lëkurës. Thartirat e pemëve që kanë koncentrim të fortë bashkë me përbërës zbutës janë kombinim ideal.Këtë krem mund ta përdorni në pjesë të tjera të vrazhda të lëkurës, p.sh. në bërryla ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.18.2012

Kompjuteri, tymi i duhanit, kondicioneri dhe qendrimi ne korrent shkakton tharjen e syrit. Por mos harroni se eshte ne doren tuaj ta parandaloni apo ta lehtesoni kete faktor.Sytë janë organet më tërheqës të fytyrës. Por ndonjëherë mund të përballen me probleme të ndryshme. Njëri nga këto është dhe tharja e tyre, pra është dukuria e mos prodhimit të mjaftueshëm të lotëve.
Shenjat e tharjes së syrit:

• Ndjesia e therjes, djegies apo kruajtje ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.08.2012

Jeni lodhur me fytyrën tuaj e cila shpesh herë ka puçrra të padëshirueshme? Zgjoheni në mëngjes dhe nuk ju pëlqen ajo çfarë ju shikoni në pasqyrë? Epo, atëherë ne do t’ju japim sot disa këshilla të thjeshta që do t’ju ndihmojnë në përmirësimin e gjëndjes suaj…
1. Nëse përdorni fondatintën atëherë ju këshillojmë që të përdorni një fondatintë për lëkurë të yndyrshme. Mbase ju nuk e dini, por ka fondatinta për të gjitha tipet e lëkurës, edhe pse gjëja më e mirë ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 05.08.2012

« 1 2 3 »

cellpadding=