Bukuria

Por dhe mbrëmjeve mund të përdoret, mjafton të theksosh pak më tepër sytë. Këtu po ju shpjegojmë hap pas hapi si ta realizoni. Grimi i syve është dhënë shumë i detajuar, sepse ato janë elementi kyç i këtij makijazhi. Për bazën fondotinta, pudër, laps vetullash dhe ruzh.Një make-up i rafinuar në tonalitete të lehta portokalli dhe rozë. Theksi bie te sytë, që janë trukuar lehtë. Këto nuanca të lehta e bëjnë vështrimin të freskët dhe bëjnë të mundur që ky tr ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 12.20.2012

E kuqja eshte ngjyra e festave, eshte shume ne mode persa i perket look-ut.E kuqja eshte ngjyra e festave, eshte shume ne mode persa i perket look-ut. Duke perfituar nga periudha e festave per te perdorur ngjyren e kuqe ne te gjitha tonalitet e saj.Fustani- natyrisht fustani i kuq eshte nje must per festa, por duhet veshur vetem ne raste te vecanta, si Krishtlindje dhe mbremja e Vitit i Ri. Ne kete rast mund te luani me kombinime te ndryshme.Burzylyk- byrzylyku i kuq ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 12.14.2012

Buzekuqi i kuq eshte pa dyshim nje must i festave keshtuqe dhe ju do te benit mire ta keni ne beauty case tuaj menjehere.Buzekuqi i kuq eshte pa dyshim nje must i festave keshtuqe dhe ju do te benit mire ta keni ne beauty case tuaj menjehere. Te zgjedhesh buzekuqin e kuq perfekt mbase nuk eshte aq e thjesht sa mund ta mendojme, dhe per kete arsye po ju japim disa keshilla per te gjetur buzekuqin e duhur qe ben per ju dhe qe pershtat bukur me ngjyren tuaj te lekures d ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 12.14.2012

Shikim ne plan te pare dhe qerpike gjithmone dhe me protagoniste ne make-up. Gjest nga i cili nuk mund te heqim dore, aplikimi i rimelit behet me te vertet nje ritual i perditshem bukurie, me gjeste te cilat i mbeten kohes me produkte me te sofistikuara.Ka rimel shume teknologjik qe ne pamje te pare duken cdo gje pervecse objekte bukurie, madje, disa prej tyre kane mekanisma te teknologjise se fundit. Ato qe premtojne qerpike super te bukur, pothuaj artificial. ato te dedi ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 12.13.2012

I dashur dhe i urryer, vija ne sy kthehet ne mode me zgjedhje shume origjinale. Look prej bad girl qe merr ndonje theks retro nga vija bon ton. Kthehet fuqishem me must te sezoneve, peneli nje grim me konture te erret, vija magnetike dhe shikim joshes. Nje tendence shume interesante per grimin e syve qe vjen ne sfilatat e dimrit te 2013, te cilat kane sjell nje evergreen shume te cmuar nga femrat. Beauty trend i ri kerkon shume precizion dhe nje dore qe nuk dridhet d ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 12.13.2012

Gjumi mund te jete nje nder aleatet tone me te mire kunder rrudhave, sepse ndersa ne flejme...substancat reagojne!Nuk do te ishte e mrekullueshme nese do te shkonim per te fjetur dhe kur te zgjoheshim do te shihnim rrudhat do te ishin zhdukur? Ne fakt do te ishte shume e thjeshte, por eshte e sigurt qe gjate nates eshte momenti me i mire per te luftuar shenjat e plakjes, e rendesishme eshte te keni aleatet e duhur.
1- Retinoli- stimulon prodhimin e ko ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 12.12.2012

Si te trukojme vetullat per te pasur nje shikim sensual? Gjeja e pare qe duhet te nenvizoni eshte se vetullat duhet te jene a me natyrale. Te mesosh te grimosh ne perfeksion ato, eshte sekreti per te pasur nje shikim te rafinuar por mbi te gjitha per te mbuluar paregullsite ose per ti sistemuar format. Vetullat me ne mode jane ato natyrale, tetrukuar lehte dhe shume te dendura.
Vetulla perfekte si ti trukojme
Gjeja e pare qe duhet theksuar eshte se ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 12.07.2012

1 2 3 »

cellpadding=
!--